Choď na obsah Choď na menu
 


STRAŠIDELNÝ DOM V KRIVÁNI

 

obr_05.jpg

 

TIP OD VÁS. Máme tu ďalšiu slovenskú záhadu. Tentokrát sa jedná o údajne strašidelný dom, ktorý stojí na odbočke z Kriváňa do Hriňovej. Pred pár rokmi spôsobil doslova mediálnu senzáciu. Opustený tehlový dom ma skrývať strašidelnú históriu.

Dom stojí na konci dediny, obklopený lúkami a poliami. Mnoho ľudí tvrdí, že po nociach v opustenom dome straší a dejú sa tam nevysvetliteľné veci. V dome podľa niektorých miestnych bývajú už dlhé roky neviditeľní duchovia, ktorí o sebe dávajú občas vedieť trieskaním dverí a okien.

Tí, čo sa odvážili v noci vstúiť do "domu hrôzy", odtiaľ rýchlo a so strachom utiekli. Jeden muž bol údajne po svojom tajuplnom nočnom zážitku celý dobitý. Všetky záhadné veci vraj súvisia s tým, že majiteľa použili pri stavbe materiál z nedaľekého cintorína. Čoskoro sa v dome začali diať záhadné veci a majitelia nechali dom opustený, neobhodený, na pospas svojmu osudu. Mnohí ľudia ho aj chceli neskôr kúpiť, no nikto sa nakoniec v dome neodvážil bývať.

Veľa miestnych však záhade strašidelného domu vôbec neverí. Tvrdia, že ide len o báchorky, ktoré si vymysleli deti alebo chlapi v krčme. Tajomstvo z Kriváňa aj napriek tomu zostáva neobjasnené.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Strasidelny dom

Tibor, 17. 3. 2015 22:26

Mna by to celkom zaujimalo, ontom dome viem odmalicka. Mam 32 a a ako 8 rocny som o nom prvykrat pocul. Neviem preco, ale dnes som si nam spomenul a nasiel som spomedzi inymi tento clanok. Nejaka telka by ram mohla nabehnut a nakrutit o tom nieco. Samozrejme aj konecne aj s objasnenim. V Amerike by sa tam uz natacali rozne horrory :-)

sprava o strašidelnom dome v krivani

richard olah, 13. 2. 2015 14:17

no vi čo ste to daly na tuto stranku tak vi si ale vymišliate žiadne strašidelne domi neexistuju ked chcete aby vam dakto uveril tak odfotografujte dom z vnutra ked nechcete ist dnu tak len otvorte dvere a odfotografujte ho a ak sa aš tolko bojite dam vam radu ako prestane strašit nasolte ten dom a vilejte nanho benzin a dajte ho spaliť a od vonka ho trožka poničte s posvetenym železom uvidite že to pravda nieje

domek

Klaudia, 12. 1. 2014 11:36

ten dom tam je na kraji cesty pri odbočke na korytárky - hriňovú a pred rokmi tam boli aj mladí vojaci že tmu neveria atď a utekali z tade v strede noci s hrôzou a neskorej z toho mávali nočné mory a jeden sa zbáznil čo viem, bol ešte jeden taký dom inde na slovensku ale jeden z majitelov ho dal zbúrať a vytrhať základy a zistil že tie boli z náhrobných kameňov. ziavne chcel niekto ušetriť na stavebnom materiáli.. po tom ako postavil dom nanovo od základov nič sa v ňom už nedialo. kamene vrátil na cintorín kde duše pravdepodobne našli svoj pokoj.

Re: domek

emil, 20. 3. 2014 12:11

A zaujimave,ze tam vzdy,vsetci chodia v noci :D

Re: Re: domek

Randy, 16. 12. 2014 12:30

Ja som tam bol dva-krát,a bolo to výlučne za bieleho dňa,pretože s pobytom v noci som rozhodne nesúhlasil.Niečo tam určite je,aj keď v takých chvíľach človek ťažko rozozná,čo sa skutočne deje a čo si len namýšľa kvôli senzáciám,že chce uvidieť duchov.V takých chvíľach vám na chvíľu doslova prepína,keď vidíte tetku ako za dom prejde a z druhej strany už nevyjde,aj keď iná cesta nie je.Takže pokiaľ tam niekto chce ísť,aby našiel odpovede,tak vám môžem povedať,že po návšteve toho domu budete mať len viac otázok.Ďalšia partia dostala povolenie na vstup v noci priamo do domu,stálo to nemastné peniaze,a ževraj jediné,čo zažili,bolo samovoľné otvorenie dverí.Inak,aby som nebol za blázna - išiel som tam s tým,aby som zistil,či tam straší a nie aby som to zažil ako niečo extra.

Re: domek

čauko, 1. 11. 2014 14:06

Vraj tam ešte nik nestravil noc dostan ma tam a dokažem ti opak

Nechápem

Simona Hombová, 17. 11. 2014 13:29

Nechápem klaudia ved aj tak tam musí strašiť ved sa vraví že aj tak tam bude strašiť na tom mieste do nekonečna.

Nechápem

Simona Hombová, 17. 11. 2014 13:32

Nechápem Klaudia ved sa vraví že ked desi strasi tak tam bude az do nekonecna ci je to len rozpravkova debilina?

Kriváň

Sofia, 26. 3. 2014 20:15

Deti moji my sme ockom a sesterki viac bratrancov pred ním zastali a keď sme sa pohli skoro sme havarovali verte ktomu
Môj 20ročny bratranec a jeho kamaráti tam boli a o polnoci stade višli lebo tam fakt straší a hore na streche je kamera

Re: Kriváň

peter, 26. 10. 2014 20:10

Nieco na tom bude,mam podobnu prihodu odtial.raz v noci som sa tam zastavil s kanaratmi a ked sme odchadzali prec,pri nastupovani do auta ho skoro zrazilo ine auto co prechádzalo okolo.

Pravda

Sofia Forková, 2. 6. 2014 14:18

No je to asi neasi pravda nepravda ale trochu verim neverim no čo už.Asi pravda.

Zavreté

Patrik, 3. 5. 2014 20:12

Akurát sme tu a je to oplotené polárna tráva takže z toho nič nebude všetko pozamikané

v noci

Adrian Gordoš, 9. 4. 2014 21:10

Išli sme okolo domu v noci a sami sa otvarali a zatvrali dvere a.praskali okna.

Dom

Marián, 19. 11. 2013 11:47

Chcel by som vedieť či sa da dostať do toho domu. Chcel by som sa tam isť pozrieť

Re: Dom

Beata Bodorová , 30. 3. 2014 10:10

ahoj da sa tam dostat sa že vraj su otvorne dvere a že daju sa vojst normalne.

info o dome....

Radka, 13. 1. 2014 21:01

napisi prosim na FB cosi viac o tom strasidelnom dome. Dakujem. Ahoj.
Radka Pastorova

Lucky

debžik2, 8. 9. 2013 14:05

Lucky puppiees :DDD

Lucky

Debžik, 8. 9. 2013 14:03

Lucky puppiees :DDDDDDDDDDD

no

bratmmm, 19. 9. 2012 16:05

ja viem presne de je ten dom pro nom dakedi stál takí starí autobus teraz už néé ale ešte som v nom nebol a ani nechcem :D